2. Słuchaj playlist na podstawie ulubionych gatunków

„Odkrywaj” (odświeżany w poniedziałki) i „Radar premier” (odświeżany w piątki) znają mam nadzieję wszyscy. Natomiast Spotify kryje w sobie jeszcze inne fajne playlisty, nazywane „Daily Mix”. Znajdziesz je w sekcji „Stworzono dla Ciebie”.

Daily mix zawiera 6 automatycznie stworzonych playlist, pogrupowanych według podobnych gatunkowo kawałków, które przewinęły się przez twojego Spotify. W każdej z playlist dorzucono też kilka podobnych kawałków, dla rozszerzania muzycznych horyzontów. Uwaga! Jeśli zaczniesz słuchać innej muzyki lub po prostu innych wykonawców, listy w końcu się zaktualizują, więc warto do nich zajrzeć od czasu do czasu.

3. Zachowaj playlistę „Odkrywaj” swoją i znajomych

A skoro jesteśmy przy automatycznie generowanych playlistach, to warto pamiętać, że poniedziałkowe „Odkrywaj” można zapisać dokładnie tak, jak każdą inną playlistę. Ale jak dostać się i być na bieżąco z „Odkrywaj” znajomych?

Tu jest trochę więcej kombinowania. Poproś znajomego, by podał ci link do jego „Odkrywaj” (trzy kropki na playliście -> skopiuj łącze do playlisty. Następnie otwórz link w przeglądarce i kliknij „Zapisz w bibliotece”. I tyle! Playlista zapisana w ten sposób będzie się co tydzień odświeżać, a ty będziesz mieć na bieżąco podgląd w playlistę znajomego!

4. Twórz playlisty razem ze znajomymi

Współtworzona playlista to świetna opcja na imprezę. Stworzysz ją klikając prawym klawiszem myszy na dowolną, stworzoną przez siebie playlistę i wybierając opcję „Współtworzona playlista”. Odtąd wszyscy, którym udostępnisz taką playlistę będą mogli dodawać i usuwać z niej kawałki. Współtworzoną playlistę odróżnisz od zwykłej dzięki małemu kółeczku przy nazwie.

5. Odszukaj kawałek na długiej playliście

Jeśli chcesz znaleźć piosenkę albo artystę na wyjątkowo długiej playliście, wystarczy że w oknie tej playlisty wciśniesz Ctrl-F lub Command-F (Mac) by odpalić menu filtrowania.

6. Odzyskaj usunięte playlisty

Zdarzyło ci się przez przypadek usunąć playlistę i wydaje ci się, że bezpowrotnie zginęła? Otóż nie! Taką playlistę można bez problemu odzyskać. Żeby to zrobić,

Najpopularniejszy na rynku odtwarzacz muzyki kryje w sobie kilka tajemnic. Integracje z aplikacjami, lepszy sposób wyszukiwania i wiele innych – w dzisiejszych Pomocnych Jakach porozmawiamy o tym, jak wycisnąć więcej ze Spotify. Pomocne Jaki to seria postów poradnikowych, dotyczących korzystania z różnych internetowych narzędzi, „sposobów na…” i przydatnych tricków. Słowem: [...]
sob, Lut 23, 2019
Source: http://jestemgeekiem.pl